Przez beat-box i HIP-HOP do wartości

Wyniki przeprowadzonych przez nas ankiet ewaluacyjnych pokazują, że język HIP-HOP-owej kultury, tak bardzo bliskiej młodym ludziom, może być bardzo dobrym i zrozumiałym nośnikiem trudnych i wymagających treści. 

 

Do udziału w projekcie „Znajdź pomysł na siebie” zostali zaproszeni artyści, którzy pomogą młodzieży w prosty i zrozumiały sposób wskazać gdzie dziś warto szukać szacunku, miłości i akceptacji.  W oparciu o przeprowadzone ankiety, w programie spotkań nie zabraknie różnorodności formy: konkursów, skeczy, prezentacji na wysokim poziomie multimedialnym. Jednym z punktów programu będzie pokaz beat-boxu, w wykonaniu jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej dziedzinie – prykONE, członka zespołu Full Power Spirit. Nie zabraknie także koncertu zespołu w pełnym składzie. 

 

Zespół Full Power Spirit istnieje od 2001 roku. W trakcie swojej działalności stał się jednym z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. Tworzą go raperzy: Miras, Picia i Dzyrooo, toruński Dj Ike (należący do czołówki Polskich Dj`i grających RAP), wokalistka Olga Szomańska, beat-boxer PRYK i saksofonista Tomek Busławski. W trakcie swojej działalności zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski: w Niemczech – podczas Światowych Dni Młodzieży, w Austrii – na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell, w Bułgarii – na Międzynarodowym Festiwalu w Bełozem oraz w Belgii i na Litwie. 

 

Utwory wykonywane w czasie trwania spotkania – czy to słowo mówione, śpiewane czy też rapowane – będą oparte o  specjalnie przygotowane wizualizacje emitowane na scenografii multimedialnej.